Bayramlar, Hayatın En Özel Günleridir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bayramların insan hayatının en güzel, en unutulmaz ve en anlamlı günleri arasında olduğunu söyledi.

Tutulan oruçlar, ibadetlerle meşguliyet, edilen dualar, birlik içinde açılan iftarlar, Kur’an-ı Kerim’in mesajı ile hemhal olma, yardımlaşma… Rektör Şahin, yoğun manevi iklimi ile bireyleri pek çok açıdan tesiri altına alan ve hayatın geri kalanı için bir istikamet ilhamı veren Ramazan Ayının sonuna geldiklerini söyledi. Ramazan Bayramını, yazılı bir basın açıklamasıyla kutlayan Şahin, “Ramazan dönemini hayır ve bereket içerisinde bizlere yaşatan Rabbimize şükürler olsun. Ramazan ayına veda etmenin hüznü ile bayrama erişmenin mutluluğunu bir arada yaşıyoruz. Çünkü bayramlar insanların hayatlarındaki en özel, en unutulmaz, en güzel günler arasındadır. Aynı zamanda bayramlar sevginin ve merhametin belirgin şekilde toplumu sardığı, dayanışma ve kardeşlik duygularının pekiştiği, hoşgörü ve anlayışın en üst düzeyde yaşandığı günlerdir. Bayramlar, Rabbimizin kullarına bir ikramıdır. Bu güzel günlerde, insani hasletleri daha kalıcı şekilde benliğimize yerleştirmeli, toplumsal hoşgörünün hâkim olduğu bir dünya için çalışmalı, üretmeli, gayret etmeliyiz” dedi.

Şahin, sözlerini şu şekilde tamamladı: “ASÜ’deki mesai arkadaşlarımız ve aileleri başta olmak üzere; tüm Aksaray’ın, ülkemizin ve İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyoruz. Bu bayramın, tüm insanlık için hayırlara, kardeşliğe, sağlık ve esenliğe vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyoruz.” 

9887