Okçulukta Bir Altın Madalya da Süleyman Araz’dan

İtalya’nın Napoli Kentinde gerçekleştirilen Üniversite Yaz Spor Oyunları (UNIVERSIADE) Okçuluk branşında, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencisi Süleyman Araz, Makaralı Yay Erkek Takım kategorisinde altın madalya kazandı.

ASÜ’nün, okçulukta dünyanın en iyi üniversiteleri arasında olduğunu söyleyen Öğretim Görevlisi ve Milli Takım Antrenörü Kürşat Aktepe, başarıların, yapılan yoğun çalışmalarla elde edildiğini vurguladı. Öğrencilerini, kendi geliştirdiği kişiye özel programlarla çalıştırdığını kaydeden Aktepe, “ASÜ, 2014 yılında elde ettiği dünya üçüncülüğünün ardından okçuluk alanında önemli bir yükselme göstermiş ve bugün dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi haline gelmiştir” dedi. İtalya’nın Napoli Kentinde gerçekleştirilen UNIVERSIADE organizasyonunda, ASÜ öğrencisi Süleyman Araz’ın, Makaralı Yay Erkek Takım kategorisinde altın madalya kazandığını anımsatan Aktepe, başarıların devamı için mücadele ettiklerini vurguladı. ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de, altın madalya kazanarak, dünya ölçeğinde önemli bir başarı elde eden sporcuları ve Öğretim Görevlisi Kürşat Aktepe’yi tebrik etti.

Kısa süre önce yine ASÜ öğrencisi Evren Çağıran, Almanya’da düzenlenen bir organizasyonda altın madalya kazanmıştı. Böylece ASÜ, iki farklı sporcu ile iki farklı dünya ve olimpiyat oyunlarında altın madalya kazanan tek üniversite olma başarısını da el etmiş oldu.

4540