ASÜ, Sanal Fuarda Uluslararası Öğrencilere Tanıtıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Türk Üniversitelerinin uluslararası ölçekte tanıtılması ve etkileşiminin arttırılması amacıyla düzenlenen “Study in Turkey YÖK Sanal Fuarı 2021”de büyük ilgi gördü.

Salgın koşulları münasebetiyle ilk kez 2020 yılında sanal ortama taşınan fuar, uluslararası öğrencilerin Türk Üniversiteleri ile doğrudan temasa geçmesine ve merak ettikleri detaylara erişmelerine imkân sağlıyor. ASÜ, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da fuarın en dikkat çeken üniversitelerinden birisi oldu. Farklı ülkelerden öğrenciler ASÜ standını ziyaret ederek kurum hakkında detaylı bilgiler araştırdı ve ASÜ öğrencisi olabilme süreçlerini inceledi. Etkinlikte uluslararası öğrencilere, üniversiteleri ve şehirleri anlatan görseller, metinler, mini filmler ve benzeri tanıtım materyalleri üzerinden anlatımlar yapıldı.

Çok sayıda uluslararası öğrencinin sanal ziyaretinde ASÜ görevlileri hem kampüsteki akademik ve sosyal donatılar hem de şehrin tarihi, turistik, kültürel ve sosyal yapısı hususlarında bilgiler aktardı.  

2509